Hakkımızda

DEMKAR MEDİKAL LİMİTED ŞTİ.KİMDİR

DEMKAR MEDİKAL İLERİ TEKNOLOJİ KANSER TARAMA SİSTEMLERİ

1995 Yılında Ankara merkez odaklı çalışmaya başlayan Demkar Medikal Ltd. Sti. Çalışmalarının sonucunda edindiği tecrübeler ile Türkiye’nin tüm bölgelerine hizmet veren şimdiki halini almıştır. Başlangıcını ortopedi malzemeleri ile gerçekleştiren Demkar Medikal jinekoloji, onkoloji, dermatoloji ve kardiyoloji ekipmanları üzerine de araştırmalar gerçekleştirip bu alanlarda da gerekli hizmeti ve teknolojileri sunmaktadır.
Ürün seçiminde Türkiye’nin ihtiyaçlarını hedef alarak araştırmalar yapan profesyonel Ar-Ge ekibimiz, bu doğrultuda dünyada ki yenilikleri Türkiye’ye getirmektedir.
Ürünün güvenilirliği yetkili mercilerde yapılan klinik çalışmalarla onaylandıktan sonra  Türkiye pazarına sunulmaktadır. Sonuç olarak bu güne kadar kendini geliştirmeyi ve yenilemeyi ilke edinen Demkar Medikal, müşteri ve ihtiyaç odaklı hizmet vermeyi görev bilerek faaliyetini sürdürmeye devam edecektir.

FAALİYET ALANLARIMIZ

A- Ortopedi Alanı:
Ürün gamımız profesyonel ve kişisel kullanım (sarf malzemesi) olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ürünlerimizi devlet hastanelerine ihale ile, özel hastanelere doğrudan temin etmekteyiz.
Kişisel kullanım ürünlerimizin bir kısmı kendi üretimimiz olup bayiler aracılığı ile perakende olarak hastalara satılmaktadır.

B- Jinekoloji Alanı:
Jinekoloji alanında rahim ağzı kanseri tarama sistemleri, görüntüleme sistemleri ve hastane sarf malzemeleri üzerine çalışılmaktadır.
Türkiye de kanser tarama projelerine ilk destek veren firma Demkar Medikal dir. Bu alanda toplum bilinçlendirme çalışmaları ile adından söz ettirmiştir.Türkiye genelinde çeşitli belediyeler ve sivil toplum örgütleri adına serviks taramalarını alanında türkiyenin en başarılı hekim kadrosuyla birlikte yapmış,bu projelerin öncüsü tek firmadır.

C- Dermotoloji Alanı:
Dermatoloji alanında görüntüleme sistemleri, kryo-koter cihazları yara bakım ürünleri ürün gamımızı oluşturmaktadır. Yara bakım ürünlerimiz devlet hastaneleri, askeri hastaneler ve ambulanslarda kullanılmaktadır. Bu ürünlerimiz İhale veya doğrudan satışı mümkün olan ürünlerimiz arasında bulunmaktadır.

D- Genel cerrahi Alanı:Demkar medikal ltd.şti.2009 yılında rusyadan ithal  etmiş olduğu meik elektro impedance mamagrafi cihazını türk halkının hizmetine sunmakla başarılarına ve ilklerine bir imza daha atmıştır.real tıme(anında sonuç veren)ve son teknoloji olan ürünlerin ilki olmak Demkar için vazgeçilmezdir.meme kanserini anında ve en erken evrede hiçbir yan etkisi olmadan tesbit edebilen yüzyılın teknolojisi olan cihazı ile birlikte gene ülke genelinde kendini bilime adamış alanında saygın isimlerle bir çok il ve ilçede meme kanseri taraması yapmış,yaptığı girişimlerle, faaliyetlerle meme kanserine dikkati artırmış ve kadınların kabusu olan meme kanseriyle halkın yüzleşmesine katkıda bulunmuş bir firmadır.Bunun yanı sıra kadın kanserleri konusunda hşzmet veren her kurumun ,kuruluşun,derneğin,ürünün yada firmanın yanında olarak her türlü desteği sağlamıştır.Türkiyede genel tarama yapan ilk ve tek firma demkar’dır.

 

 

 

 

 

ÇALIŞMA STRETİJİMİZ

Ürünün Piyasaya Hazırlanması

Ar-Ge ekibinin araştırmaları sonucunda toplanan veriler danışman hekimlerin görüşü ile elemeye tabi tutulur. Yapılan eleme sonrası üretici firmalara ulaşılır. Gerekli görüşmeler ve sözleşmeler yapıldıktan sonra ürünün ithalatı gerçekleştirilir.
Ürün Türkiye’ye getirildikten sonra klinik çalışmaların yapılacağı yetkili mercii ile görüşülür ve klinik çalışmanın başlayacağı tarih belirlenir. Burada amaç lokal klinik çalışmalarla ürünün kullanılabilirliğini alınacak sonuçlar ile birlikte bir kez daha kontrol etmek ve yurt içi market için ürüne yer açmaktır.
Klinik çalışmaların başlangıç tarihine tekabulen, üretici firmanın da desteğiyle profesyonel eğitmenler organize edilir. Klinik sürecin başlangıcı hem klinik çalışmaları gerçekleştirecek doktor ekibi hem de satış ekibi için eğitim sürecinin de başlangıcı olacaktır.
Klinik çalışmalarda alınacak sonucun olumlu olması neticesinde ürünün piyasaya hazır olduğu gerekli evrak ve dökümanlar ile desteklenerek piyasaya hazır hale getirilir.
Ulusal ve Uluslararası Kongrelere sponsor olunarak profesyonel kullanıcılara ulaşılır.

Ürünün Satış Aşaması

Türkiye’de yaptığı çalışmalarla sürekli adı ve sözü geçen Merkezi Kurumlara (üniversiteler, eğitim araştırma hastaneleri gibi) pazarlama ekibimiz tarafından ilk adım gerçekleştirilir. Uzun zamandır bu hastanelere yapılan çalışmalarımızdan ve ürün desteğimizden dolayı bu süreci minimuma indirmekteyiz.
Bu sürecin tamamlanmasından sonra ürünün yapısı ve kullanım alanına göre reklam çalışmaları ile bütünlük sağlanarak ürünün özel kuruluşlara ulaşımı sağlanmaktadır.
Bu sayede Pazar aşağıdaki gibi devlet ve özel  olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Public Private

a) Hastaneler                                      a) Hastaneler
b) Üniversiteler                                  b) Dal Merkezleri
c) Sağlık Ocakları                              c) Özel Klinikler
d) Poliklinikler           

Satış ekibi bu şekillenen pazara kanalize edilmektedir. Ürünün yapısı ve kullanım alanına göre gerektiğinde personel desteği sağlanmaktadır.

Genel merkezimizin Ankara ilinde bulunması ile Türkiye’nin merkezinden satışlarımızı yöneterek ana ve alt bölge bayiliklerimiz ile satış ağımızı genişleterek ürünün niteliğine uygun olan ülkemizde ki tüm hastanelere ulaşarak hizmet vermekteyiz.

 

TÜRKİYE’DE BULUNAN HASTANE SAYILARININ İL BAZINDA DAĞILIMLARI

 

Public

Private

 

Number of hospital

Number of hospital

Toplam - Total

911

365

Note:Not covers hospitals belonging to National Defense Ministry.

 

Public

Private

Public

Private

 

Public

Private

Provinces

hospital

hospital

 

hospital

hospital

 

hospital

hospital

Adana

15

5

Giresun

13

 

Samsun

17

3

Adıyaman

8

 

Gumushane

6

 

Siirt

6

2

Afyon

17

3

Hakkari

3

 

Sinop

6

 

Agri

8

1

Hatay

11

5

Sivas

19

1

Amasya

6

 

Isparta

13

3

Tekirdag

9

6

Ankara

48

21

Mersin

13

5

Tokat

14

1

Antalya

17

17

Istanbul

62

139

Trabzon

17

2

Artvin

8

 

Izmir

30

17

Tunceli

5

 

Aydin

11

2

Kars

6

 

Sanliurfa

14

1

Balikesir

21

3

Kastamonu

15

2

Usak

5

1

Bilecik

6

 

Kayseri

14

12

Van

12

3

Bingol

6

 

Kirklareli

6

1

Yozgat

12

1

Bitlis

8

 

Kirsehir

6

 

Zonguldak

9

1

Bolu

9

1

Kocaeli

12

10

Aksaray

10

3

Burdur

7

1

Konya

24

10

Bayburt

1

 

Bursa

23

8

Kutahya

12

 

Karaman

5

 

Canakkale

10

1

Malatya

11

5

Kirikkale

8

 

Cankiri

8

1

Manisa

20

4

Batman

6

5

Corum

15

1

Kahramanmaras

10

3

Sırnak

5

 

Denizli

15

6

Mardin

10

 

Bartin

4

 

Diyarbakir

12

6

Mugla

11

8

Ardahan

3

 

Edirne

9

3

Mus

6

 

Igdir

4

1

Elazig

10

2

Nevsehir

5

2

Yalova

2

1

Erzincan

9

 

Nigde

7

1

Karabük

6

1

Erzurum

15

1

Ordu

13

1

Kilis

3

 

Eskisehir

11

3

Rize

7

1

Osmaniye

5

4

Gaziantep

11

7

Sakarya

12

5

Duzce

3

1

 

BOLGE BAYILIKLERIMIZIN DAGILIMI

 

Ic Anadolu Bolgesi

Ege Bolgesi

Dogu Anadolu Bolgesi

Ana Bayii

ANKARA

IZMIR

ERZURUM

Alt Bayii

Konya

Manisa

Malatya

 

Marmara Bolgesi

Akdeniz Bolgesi

Guneydogu Anadolu Bolgesi

Ana Bayii

ISTANBUL

ANTALYA

DIYARBAKIR

Alt Bayii

Bursa

Adana/ Mersin

Gaziantep

Alt Bayii

Edirne

 

 

 

Karadeniz Bolgesi

 

 

Ana Bayii

ORDU

 

 

Alt Bayii

Samsun/ Trabzon

 

 

BÖLGE BAYİLİKLERİMİZİN HARİTA ÜZERİNDE DAĞILIMINI ALTTA GÖREBİLİRSİNİZ

Genel merkezimizde bulunan uzman ekibimiz almış olduğu eğitimler doğrultusun da bölge bayiliklerini bizzat ziyaret ederek hastane ortamında uzman hekimler ile beraber uygulamalı eğitimini vermektedir ancak bu eğitimler den sonra bölge bayilikleri satışa başlamaktadır.

 

Ankara Genel Merkez Ekibi

Asistan

2

Satıs Danismani

8

Teknik Destek

2

Ar-Ge

2

Danısman Doktor

2

Note:Ürünün yapısına göre universite desteği alınmaktadır.

TARAMA ÜRÜNLERİ ÜZERİNE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ EK ÇALIŞMALAR

■ Kanser Tarama teknolojilerinde ürün tedariği yapıldıktan ve klinik çalışmalar tamamlandıktan sonra Bakanlığa ürün temini gerçekleştirilir ve Sağlık Bakanlığının oluşturduğu uzman kadro (uzman doktorlar, hemşireler) ve firmamızın eğitimli kadrosu ile beraber Bakanlığın belirlediği tarihlerde köy ve kasaba taramaları organize edilen seminerlerle beraber düzenlenir. Bu noktada ki amacımız toplumun bilinçlendirilmesi ve taraması yapılan hastalara sonucu anında ulaştırmaktır.

REFERANSLAR

İstenildiği taktirde sunulacaktır.